Pielęgnacja skóry zimą

Kremy nawilżające w zimie.
     Mogą być stosowane rano pod warunkiem, że są to kosmetyki typowo zimowe o mniejszej zawartości wody w składzie i większej zawartości fazy tłuszczowej, która odpowiednio zabezpieczy skórę. Przy cerze tłustej wystarczy lekki krem odżywczy, a dla cery suchej i wrażliwej najlepszy będzie półtłusty i tłusty. Aplikuj je znacznie wcześniej przed wyjściem, bo inaczej tłusty film znacznie utrudni zrobienie makijażu.


     Wyjątkowej pielęgnacji wymaga cienka, bez gruczołów łojowych skóra pod oczami, którą trzeba chronić przed wiatrem, mrozem i słońcem. Nie zapominaj więc o odpowiednich kremach do tej delikatnej okolicy.

     Jeżeli masz skórę dojrzałą, wymagającą wspomagania naturalnego procesu odnowy, dwa razy w tygodniu zastosuj skoncentrowaną ampułkę na twarz, szyję i dekolt. Z kolei regularne stosowanie masek kosmetycznych zarówno nawilżających, jak i odżywczych zapewnia uzupełnienie niedoborów mineralnych i witaminowych.


Sporty zimowe.
     Jeżeli jesteś miłośniczką zimowych dyscyplin sportu, korzystaj ze specjalnych serii kosmetyków ochronnych o tłustej i cięższej konsystencji z ‘sun-blokerami’. Powinnaś je nakładać nie krócej niż 15 min przed wyjściem na stok. W górach jesteś bliżej słońca, od śniegu odbija się część promieniowania, a brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przeciwsłonecznego może skutkować nierównomierną opalenizną. Pamiętaj, aby za każdym razem pokryć twarz grubą warstwą kremu ochronnego. Starannie także chroń skórę dłoni, która – podobnie jak skóra wokół oczu – nie posiada gruczołów łojowych i dlatego niezwykle szybko ulega przesuszeniu i pękaniu.izajka

Strony: 1 2

Komentuj:

*

* Skopuj to hasło:

* Napisz lub wklej hasło tutaj:

Przeczytaj poprzedni wpis:
» A jeśli umrę?

- A jeśli umrę?      O mały włos a udławiłabym się kawałkiem ciastka. Matka Wiedźma nie wyglądała na chorą, niezrównoważoną psychicznie...

Zamknij