Powróżyć, powróżyć… w Andrzejki ;)

I te mniej znane:

     1. Ucięcie w dniu św. Andrzeja gałązki wiśni lub czereśni i sprawdzenie czy gałązka zakwitnie w Boże Narodzenie, wtedy jest to zwiastun szybkiego zamążpójścia.

     2. Wróżba z talerzami – potrzebne jest 5 talerzy. Pod każdym z nich chowamy przygotowane wcześniej przedmioty: cukierek, ziarenko pieprzu, muszelkę, piórko i kamyk. Następnie przesuwamy talerze tak, aby osoba której wróżymy tego nie widziała. Potem osoba ta, myśląc o sobie i swoim życiu wybiera jeden talerz i zagląda pod niego. Jeśli znajdzie pod spodem:
– cukierek – czeka ją słodkie i wesołe życie,
– piórko – jej przyszłość będzie lekka i przyjemna,
– ziarenko pieprzu – przed nią ciekawe życie pełne przygód,
– muszelkę – czeka ja przeprowadzka się nad morze albo zamieszka w dalekim kraju,
– kamyk – skupi się na pracy i karierze.

     3. Wahadełko – dzięki tej wróżbie dowiesz się, czy w przyszłym roku wyjdziesz za mąż. Zawieś pierścionek na czerwonej nitce. Palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni złap nitkę. Łokieć w tym momencie oprzyj na stole. Ustaw wahadełko nad szklanym naczyniem z wodą tak, aby znalazło się pośrodku naczynia i jednocześnie trochę poniżej jego brzegów. Trzymaj rękę nieruchomo i obserwuj pierścionek. Jeśli wahadełko nie poruszy się, minie wiele lat, zanim poznasz swoją drugą połówkę. Zaczęło się ruszać? Przesuń je 3 centymetry od brzegu naczynia. Gdy zacznie się kołysać i stukać o naczynie, policz ilość stuknięć w ciągu 5 minut. Otrzymany wynik odejmij od sumy liter twojego imienia i nazwiska. Wynik to liczba lat, za ile wyjdziesz za mąż. Wyszedł ci wynik ujemny? Czeka cię ślub jeszcze w tym roku!

     4. Wróżenie ze szpilek – przygotuj kubek i 7 lub 13 szpilek. Wrzuć szpilki do kubka i zakryj go dłonią. Potrząsaj nim chwilę, delikatnie, żeby się nie pokłuć. Następnie rozrzuć na stole wszystkie szpilki z kubka. Odczytaj literę, którą stworzyły szpilki.
A – czeka cię podróż lub przeprowadzka
E – będzie ci świetnie szło w szkole czy pracy
H – zacieraj ręce, ta litera oznacza szczęście w miłości
L – uwaga, ktoś może cię okraść; litera jest do góry nogami – to oznaka choroby
M – ktoś zaoferuje ci coś wyjątkowo korzystnego
N – oznacza dobrą passę we wszystkich dziedzinach życia
T – będziesz mogła liczyć na pomoc swoich przyjaciół
W – ostrzega przed nieszczerymi i kłamliwymi ludźmi
X – to ogólne szczęście, które na ciebie spłynie.

     5. Zaklinanie rzeczywistości – jeśli chcecie pomóc miłości lub spełnić swoje marzenie… wystarczy, że zdobędziecie włos ukochanej osoby, w trakcie andrzejkowej nocy spalicie go, a potem pyłek po nim będziecie nosić przy sobie przez 13 dni. Po tym czasie los powinien się do was uśmiechnąć. Aby z kolei spełniło się marzenie, wystarczy moneta i miska z wodą. Weźcie monetę do ręki, pomyślcie życzenie, a potem z pewnej odległości rzućcie nią w kierunku miski. Jeśli traficie – życzenie na pewno się spełni.

Dobrej zabawy!

eR

Strony: 1 2

Komentuj:

*

* Skopuj to hasło:

* Napisz lub wklej hasło tutaj:

Przeczytaj poprzedni wpis:
badanie» Wizyty i badania podczas ciąży.

Planując ciążę lub już będąc w odmiennym stanie warto rozpisać sobie kalendarz wizyt u lekarza oraz wiedzieć jakie podstawowe badania...

Zamknij